Kai telefonas labai rūpi

Sūnus vis dažniau nugvelbia tėčio telefoną ir jį vis pamaigo. Įsijungia, prijungia programų, o galiausia ima ir paskambina kam nors… Turbūt, tai yra pažįstama kiekvienam iš mūsų, kad ir kaip saugai telefoną, sūnus mistiniu būdu vis sugeba jį rasti. O gal ne per daugiausia ir stengėmės? Kaip bebūtų, kad neitų laikas veltui ir būtų kokia nors nauda iš to “džiaugsmo”, nusprendžiau paieškoti naudingų edukacinių programėlių lietuvių kalba. Uch…. O jų tikrai nėra daug…

Mokomės kalbėti

Taigi, bandome mokytis kalbėti, tam radau andraoido programėlę “Mokomes zodziu“. Programėlė nemokamoje versijoje suteikia 5 žodžius iš pasirinkto varianto. Jei norite gauti daugiau, reikia mokėti.

Iš tos laimės parsisiunčiau kelis variantus: vaisiai, transportas, gyvūnai. Sūnus linksmai žiūrėjo ir pirštu rodė į paveikslėlius, net porą kart bandė atkartoti. Taip bežaisdamas sugebėjo nusipirkti net mokamą versiją, tai nėra sunku padaryti. Mokomoje versijoje yra gan daug žodžių, kad greitai nepabostų klausytis… Programėlėje žodžiai tariami aiškiai, bet kartu ir žaismingai, o paveikslėliai ryškūs ir atspindintys esmę. Galima mokytis žodžių klausant arba spėjant pavadinimus (paspaudžiant atitinkamai). Žodžiai sakomi ciklu, todėl sunku pasidaryti pertrauką…

Naudojant ją, pastebėjom ir kelis trūkumus:

  • Paveikslėlių apačioje nerašomas žodis – neproduktyvu…
  • Paveikslėliai eina vis ta pačia seka. Tokio amžiaus vaikai lengvai įsimena sekas, jiems greitai pabosta besikartojantys dalykai ….
  • Užlūžta, “pastringa” … galbūt čia daugiau ir telefono problema

Ar rekomenduočiau jums ją naudoti? Deja, taip… Lietuvių kalba mokytis kalbėti daugiau nieko nerasta 🙁

 

Pastabumui, susikaupimui lavinti

Ieškant programėlių, už akių užkliuvo gražus pavadinimas – “Du paršeliai“. Ji yra nemokama. Programėlė gan daug užima vietos, nenuostabu, juk reikia atsisiųsti begalę garsų ir pritrenkiančių vaizdų. Taip, jos vaizdinis apipavidalinimas pritrenkiantis. Istorija įtraukianti, deja,  mes dar esam per maži jai. Užduotys mums kol kas dar neįveikiamos, sūnus atsitiktinai spaudinėja ekraną, jam kol kas įdomus klaidos garsas ir animacija… Turbūt, rekomenduojamas amžius – kai suprantama, kas yra sakoma.

Ar rekomenduočiau jums ją naudoti? Taip, jei jūsų vaikas pakankamai jau didelis.

Share:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *