Mūsų pažintis su daugkartinėmis sauskelnėmis prasidėjo dar nėštumo metu, per nėščiųjų kursus buvo aptariama vienkartinių sauskelnių žala ir stipriai rekomenduojama naudoti vystyklus arba daugkartines. Susižavėję ekologiškumu bei sveikatos gerove, nusprendėme išbandyti šitokį auginimo būdą…
Esam jau paaugę ir išbandę ne vieną tipą ir modelį…
Pati pradžia 0-3 mėn.
Šiuo metu kūdikis daug tuštinsis, kiekiai nebus dideli… Labiausiai mums pasiteisinęs reikalas – vystyklai. Kadangi kūdikis mažai juda ir jie greitai džiūsta, – vystyklai puikiausiai mums tiko. O jų reikia ne 10, o visų 20 ir daugiau 🙂 Taip jau atsitiko, kad sūnus į šį pasaulį atėjo žiemą. Skalbimo mašina sukosi bent du kartus per parą, o oro džiovintuvas veikdavo ištisai. Sunkiausia čia buvo suprasti-perprasti tą lankstymo schemą 😀 O kai pavyko tai padaryti, susigaudėme, kad neturim su kuo susegti. Teko suktis iš padėties…
Galiausiai įsigijome segtukus ir gyvenimas tapo geresnis… Kaip matote nenaudojome jokių prilaikančių kelnaičių, nes taip greičiau pamatydavome, kad vaikas “prisidirbo” ir šiaip nesu vilnos gerbėja.
Šiame etape išbandėme:
- “Tetro” medvilnines sauskelnes, bet jos mums buvo per didelės, vis praleisdavo per šonus.
- “Tetro” vilnones. Vilnos priežiūra man pasirodė per sudėtinga…
- Kiniškas pul – visad šlapi likdavome. Apspausdavo gerai, bet praleisdavo pati medžiaga, ech kinai…
Tiesa, į lauką eidavome su vienkartinėmis sauskelnėmis, visgi žiema.
Pradėjome daugiau judėti, sėdėti 3-9 mėn.
Vystyklai greitai atsirišdavo ir galiausiai nebetilpome į juos… Priaugome svorio, todėl po truputėlį vis labiau tiko “Tetro“. Į jas įdėjus papildomus įklotus, jos gražiai apgaubia, neprabėga, visad tinkamo dydžio, deja… Jų turėjau tik 6 vienetus. Naudojome susiūtus bambuko/kanapės įklotus. Tiek įklotai, tiek sauskelnės velniškai ilgai džiūva, todėl ieškojome papildymo. Suradome – Pul kišenines “Babykicks” ir Editos siūtas peršlampančias medžiagines su įklotais.
Babykicks mums buvo dar didokos, praleisdavo pro kurį nors šoną, nors jos ir nuo gimimo tinkamos naudoti, turbūt, mes buvome joms per ploni… Ir galiausiai minkštos sauskelnės pradėjo kietėti. Nors nedrąsiai, orams šylant, į lauką išeidavome su jomis. Po šio nesėkmingo pirkinio nusprendėme: daugiau jokių pul!
Editos siūtos sauskelnės buvo minkštos, linksmos, greitai džiūstančios. Pačios sauskelnės tada buvo dar didelės, bet į vidų dedasi įklotas ir ne vienas, todėl pavyko susireguliuoti. Nors jos ir peršlampančios, prilaikančių kelnaičių nenaudojom, tiesiog, tiek daug neprišlapindavo. Sudėjus kelis lankstomus įklotus, po reikalo turėdavome sausas sauskelnes. Gal dėl to, kad buvo pati vasara ir greitai džiūdavo, o gal dėl to, kad mėgome būti nuogi, todėl man užteko mažo kiekio.
Ėmiau skirtingų medžiagų:
- bambukines: sugėrimo lygis nuostabus, ne veltui dauguma daugkartinių siuvamos iš šios medžiagos. Džiūsta greitai, gerai išsiplauna dėmės. Naudojant ilgesnį laiką, truputį nučiūra.
- flanelės-bambuko: sugėrimo lygis – galėtų ir geriau, flanelė ganėtinai greitai nubluko. Džiūvo ilgiausiai iš šios grupės. Užtat gali pasirinkti kokį nori piešinį. Geriausiai naudoti kartu su bambuko įklotais.
- medvilnės-bambuko: sugėrimo lygis – galėtų ir geriau, piešinys ilgai išsilaikė, tik medvilnė susitraukė. Kaip ir su flanele, galima pasirinkti piešinius, o sugėrimo lygį pagerina bambuko įklotai.
- kanapės: sugeriame geriau negu flanelė ar medvilnė, bet iki bambuko trūksta. Pats audinys po skalbimo linkęs kietėti.
Niekada nesakyk niekada, grįžome prie PUL…
Atėjus rudeniui ir atšalus orams, slampinėti namie vien tik su peršlampančiomis sauskelnėmis buvo nemalonu. Vilnos bijojau kaip velnias kryžiaus, todėl nusprendžiau suteikti dar vieną šansą PUL. Taip jau sutapo, kad išaugome “Tetro” ir gavus mamyčių puikius atsiliepimus apie “CoalaBaby”, pamėginome ir mes, atsisiuntėme iš “ali”. Nustebino! Minkštos, malonios, daug geriau negu “Babykicks“. Pačios sauskelnės greitai džiūva, pridėtas mikropluošto įklotas irgi gan greitai išdžiūna. Vandens pasisavinimas geras, vos ne kaip Editos siūtų sauskelnių. Skalbiasi puikiai, nekietėja, nenublūksta ir neplyšta! Tiesa, nakčiai reikia 2 įklotų arba labiau sugeriančių. Esu nusipirkus dviejų rūšių bambuko ir bambuko-anglies pluošto. Gryno bambuko įklotas mums ne taip gerai sugeria bei ilgai džiūsta ir toks nemalonus, o tuo tarpu bambuko-anglies pluošto net nesuprasi ar jau šlapias, taip gerai paslepia šlapumo jausmą.
Dabar gan gerai sutariame su puoduku, ir sauskelnių naudojame vis mažiau, turbūt, tikriausiai ir išsisuksime be “atprastukių”.
Priežiūra
Skalbimas
- skalbiant 60 °C temperatūroje, bambukas geriau sugeria drėgmę.
- minkštikliai mažina drėgmės pasisavinimą.
SOS – sauskelnės “smirda”
Pasišlapinus atsiranda blogas kvapas? Tikėtina, kad pasigavot bakteriją. Ją galima lengvai išnaikinti. Visų pirma, reiktų skalbimo temperatūrą padidinti iki 60 °C ir dezinfekuoti. Kol kas esu radus šiuos skalbiklius:
- keli šaukštai acto, keli lašai arbatmedžio aliejaus, – pilame į skalbiklio vietą.
- Bio D “Nappy Fresh” , kiek žinau jais prekiauja assorti.lt